بهبود مهارت های خواندن در نارساخوانی

به عنوان والدین یک کودک نارساخوان، می‌دانید که مشکل خواندن به طرق مختلف روی فرزند شما تأثیر می‌گذارد و باعث سوء تفاهم در مورد کلمات، احساس بی‌ کفایتی به دلیل ناتوانی در خواندن روان و عدم انگیزه برای موفقیت در مدرسه یا خانه می‌شود. تمرینات خواندن برای لذت بردن فرزندتان از زمان با کتاب و تجربه حس موفقیت بسیار مفید است. فعالیت‌ های زیر می‌تواند به کاهش مشکلات خواندن و تقویت عزت نفس مثبت در کودکان مبتلا به نارساخوانی کمک کند.

از آنجایی که آواشناسی در یادگیری خواندن بسیار مهم است، مهم است که کودک نارساخوان شما تمرین زیادی داشته باشد. آواشناسی معمولاً از طریق بازی ها، آهنگ ها و اکشن ها آموزش داده می شود که یادگیری آن را سرگرم کننده می کند.

کمک به بهبود مهارت های خواندن

خواندن با فرزندتان
خواندن یکی از مهمترین کارهایی است که والدین می توانند برای کودک نارساخوان انجام دهند. در حالی که در حال مطالعه هستید، با کودک خود در مورد کلمات موجود در صفحه صحبت کنید و آنها را به تصاویر پیوند دهید. سوالاتی مانند: “به نظر شما چرا سگ غمگین است؟” یا “فکر می کنی بعدش چه اتفاقی می افتد؟” با هم یک آهنگ خنده دار در مورد شخصیت های کتاب بسازید. این فعالیت ها به درک کلمات و ارتباط آنها با اعمال کمک می کند.

خواندن در حالی که در حال حرکت هستید
دنیا پر از کلمات است و هر کلمه فرصتی برای تمرین است. از کودک خود بخواهید نام خیابان ها را بخواند یا کلمه خاصی مانند “آبمیوه” یا “نمک” را در قفسه های فروشگاه مواد غذایی محلی شما پیدا کند.

با فرزندتان به کتابخانه محلی بپیوندید و از کتابدار بخواهید به شما کمک کند تا کتاب هایی را پیدا کنید که مورد علاقه فرزندتان باشد. مشترک مجله ای برای کودکان شوید که برای سن و سرگرمی های کودک شما مناسب است.

بلند خواندن
یلند خواندن یکی از بهترین راهکارهای کمک به بهبود مهارت های خواندن در کودک نارساخوان است.

بهترین تمرینی که یک کودک نارساخوان می تواند داشته باشد این است که با صدای بلند بخواند، و چه جایی بهتر از یک محیط خانه آشنا، در مقابل تشویق والدین؟ خواندن با صدای بلند کودکان را قادر می سازد:

  • اعتماد به نفس به دست آورد
  • هر بار روی یک کلمه تمرکز کند
  • یک ریتم خواندن طبیعی ایجاد کند
  • آنچه خوانده شده را به خاطر بسپارد

به فرزندتان اجازه دهید مطالب خواندنی را انتخاب کند، اما این انتخاب را تشویق کنید که چیزی چالش برانگیز باشد. یک راه سرگرم کننده برای خواندن با صدای بلند با فرزندتان خواندن از کتاب های کمیک است که در آن هر کدام نقش شخصیت متفاوتی را بر عهده می گیرید.

 

کلمات مرتبط :

درمان نارساخوانی – تمرین برای بهبود مهارت های خواندن در کودکان نارساخوان – دلایل نارساخوانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید